یدک کش

امداد خودرو شهر آماده خدمات دهی به صورت 24 ساعته و شبانه روزی در هفت روز هفته می باشد. امداد و کمک رسانی به خودرو های آسیب دیده یا تمام خودروهای سواری و خودروهای نیمه سنگین و حتی خودروهای سنگین از جمله وظایف و خدمات این مجموعه می باشد.

هرگاه وسیله نقلیه موتوری در راه ها از کار بیفتد و به علت کافی بودن روشنایی محل ، احتیاجی به استفاده از چراغ یا مشعل نباشد ، راننده باید در وسط جاده مثلث های شبرنگ متساوی الاضلاع دارای زمینه سفید یا زرد با حاشیه قرمز از نوع احتیاط به ابعادی حدودا و حداقل 30 سانتی متری در فاصله 70 هفتاد متری جلو و عقب آن به نحوی که قابل دیدن باشد قرار دهد.

انواع یدک کش:

قابل ذکر است انواع و اقسام مختلفی یدک کش در ایران و مخصوصا جهان وجود دارد که در این مقاله سعی شده است نمونه های موجود و پیشرفته این نوع وسیله امدادرسان را بیان نمود تا هموطنان و رانندگان اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشند.

نکات ایمنی یدک کش:

روی یدک یا هر نوع وسیله نقلیه ای که با وسیله نقلیه دیگری کشیده می شود باید با وسایل اطمینان بخشی که خطر باز شدن یا گسیختن یا شکستن نداشته باشد طوری متصل گردند که به هنگام یدک کشی با کاهش سرعت وسیله نقلیه کشنده فاصل اولیه حفظ گردد. در هر حال هر نوع وسیله نقلیه ای که کشیده می شود باید یک نفر راننده دارای پروانه مجوز رانندگی هدایت آن را به عهده بگیرد تا در صورت وقوع خطر بتواند آن را بدون وقوع حادثه کنترل نماید. وسایل نقلیه ای که به وسیله جرثقیل با جداکردن محور یا محورهایی از زمین کشانده می شود ، از شرط داشتن راننده مستثنی می باشند.

روی یدک و هرنوع وسیله نقلیه ای که وسیله نقلیه دیگری آن را می کشد باید یک پرچم سفید به ابعاد حداقل 50 سانتیمتری طوری نصب گردد تا رانندگان دیگر از فاصله دور (حدوا 50 متری) و از دو طرف جاده آن را ببینند.

امداد خودرو در ستارخان امداد خودرو در پونکامداد خودرو شهرک غرب

Leave a Comment